TERMOIZOL
Zakład Produkcji
Odzieży Ochronnej Żaroodpornej

ul. Długa 15B
58-521 Jeżów Sudecki
POLAND

NIP: 611-010-00-88
Tel. 004875 767 58 19
Tel. kom. +48606 82 22 31
Fax 004875 713 26 25
e-mail: biuro@termoizol.pl
www.termoizol.pl

Producent odzieży żaroodpornej

ubrania strażackie, hutnicze, żaroodporne

Produkty

Getry ochronne żaroodporne OG-14

Chronią przed płomieniem, odpryskami płynnego metalu oraz intensywnym promieniowaniem cieplnym. Przeznaczone są do stosowania łącznie z ubraniem lub inną odzieżą ochronną do pracy przy spuście i rozlewaniu stali oraz metali kolorowych. Wykonane są z tkaniny szklanej metalizowanej i tkaniny bawełnianej impregnowanej niepalnie. Getry składają się z części chroniącej goleń oraz z części chroniącej stopę.

Osłona głowy OGK-1

Osłona chroni przed płomieniem, odpryskami płynnego metalu oraz intensywnym promieniowaniem cieplnym. Przeznaczona jest do stosowania łącznie z ubraniem bądź inną odzieżą ochronną do pracy przy spuście i rozlewaniu stali oraz metali kolorowych. Wykonane są z tkaniny szklanej metalizowanej i tkaniny wełnianej wykończonej niepalnie oraz tkaniny bawełnianej niepalnej stanowiącej podszewkę

Rękawice ochronne żaroodporne dla hutnika

jedno-, trzy- i pięciopalcowe krótkie (420 mm) i długie (620 mm), wykonane są z tkaniny szklanej metalizowanej w części wierzchniej oraz z dwoiny żaroodpornej w części chwytnej. Od wewnątrz wszyta jest podszewka bawełniana trudnopalna. Pomiędzy podszewką a dwoiną znajduje się wkładka termoizolacyjna z grubej wełny trudnopalnej. Rękawice przeznaczone są do ochrony rąk pracowników hutnictwa żelaza i metali kolorowych przed oparzeniem gorącymi przedmiotami, otwartym płomieniem, odpryskami płynnego metalu, żużla oraz intensywnym promieniowaniem cieplnym.

Fartuch ochronny żaroodporny OF-52

Wykonany jest z tkaniny szklanej metalizowanej i podszewki bawełnianej trudnopalnej. Fartuch chroni przód i boki tułowia oraz częściowo nogi pracownika przed czynnikami gorącymi takimi jak płomień, drobne rozpryski płynnego metalu oraz promieniowanie cieplne. Fartuch podtrzymywany jest na szelce, a z tyłu zapinany na haczyk. Przeznaczony jest dla kowali, walcowników.

Fartuch ochronny żaroodporny OF-56

z rękawami wykonany jest z tkaniny szklanej metalizowanej i podszewki bawełnianej trudnopalnej. Fartuch sięga do kolan. Tył fartucha zapinany jest przy szyi i na linii bioder. Fartuch chroni przód, boki i ramiona przed płomieniem, gorącymi odpryskami metalu i żużla oraz przed promieniowaniem cieplnym. Fartuch przeznaczony jest na stanowiska pracy w wydziałach obróbki cieplnej hut żelaza i stali np. kowali, walcowników, piecowych itp.

Płaszcz ochronny żaroodporny OP-54

Wykonany jest z tkaniny szklanej metalizowanej. Płaszcz chroni przed odpryskami płynnego metalu i żużla, płomieniem i promieniowaniem cieplnym. Z tyłu płaszcza i pod pachami znajdują się otwory wentylacyjne. Płaszcz u dołu jest rozszerzony, zapinany na pięć zapinek dwudzielnych szybko rozłącznych. Przeznaczony jest dla hutników przy pracy przy spuście i rozlewaniu stali i metali kolorowych itp. Płaszcz należy stosować łącznie z innym ubraniem trudnopalnym. Może on być wykonany w wersji z podszewką bawełnianą trudnopalną.

Ubranie ochronne żaroodporne dla hutnika OB-50/OS-50

Wykonane jest z tkaniny szklanej metalizowanej i podszewki wełnianej. Bluza zapinana na pięć zapinek dwudzielnych szybko rozłączalnych. Ubranie (spodnie, bluza) stosuje się w warunkach zagrożenia cieplnego w postaci płomienia, rozprysków płynnego metalu i żużla oraz wysokiego promieniowania cieplnego. Ubranie stosowane jest w hutach przy spuście i rozlewni stali i metali kolorowych.

Ubranie ochronne żaroodporne dla odlewnika OB-58/OS-58

Wykonane jest z tkaniny szklanej metalizowanej i podszewki bawełnianej trudnopalnej. Konstrukcja ubrania podobna jest do ubrania OB-50/OS-50. Ubranie (spodnie, bluza) stosuje się w warunkach zagrożenia cieplnego, drobnych rozprysków płynnego metalu i żużla oraz promieniowania cieplnego.

Ubranie strażackie ciężkie USC-4

Ubiór niepalny i termoizolacyjny, osłaniający całą sylwetkę, chroni przed intensywnym promieniowaniem cieplnym i płomieniem. Przeznaczony jest do krótkotrwałego wejścia w strefę ognia w czasie akcji ratowniczych prowadzonych przez oddziały straży pożarnych. Ubiór jest noszony łącznie z maską i aparatem ze sprężonym powietrzem, które nie należą do wyposażenia ubioru. Użytkownik musi być asekurowany przez drugą osobę wyposażoną w taki sam ubiór. Ubiór składa się z czterech części: bluzy, spodni, rękawic i osłony obuwia. Wykonany jest z trzech warstw tkaniny - wierzch z tkaniny szklanej metalizowanej, - warstwa wewnętrzna z wełny wykończonej niepalnie, - z podszewki z tkaniny bawełnianej impregnowanej niepalnie i metalizowanej.

Ekrany spawalnicze

Ekrany spawalnicze, kotary, zasłony dymowe. Wykonujemy ekrany spawalnicze, kotary, zasłony dymowe z tkanin szklanych surowych, tkanin szklanych metalizowanych zgodnie z wymiarami podanymi przez zleceniodawcę. Na krawędziach ekranów wprasowujemy oczka metalowe ułatwiające zawieszenie kotar na konstrukcjach metalowych, rozstaw i wymiar oczek zgodnie z ze zleceniem zamawiającego.

Worki ewakuacyjne

Wykonujemy worki ewakuacyjne do akt i banknotów. Worki wykonane są z tkaniny szklanej metalizowanej, wewnątrz worka wszyta jest folia poliamidowa chroniąca dodatkowo zawartość worka przed zamoczeniem i wilgocią w czasie ewentualnej akcji gaśniczej.

Getry ochronne żaroodporne OG-15

Chronią przed płomieniem, odpryskami płynnego metalu oraz intensywnym promieniowaniem cieplnym. Przeznaczone są do stosowania łącznie z ubraniem lub inną odzieżą ochronną do pracy przy spuście i rozlewaniu stali oraz metali kolorowych. Wykonane są z tkaniny szklanej metalizowanej i tkaniny wełnianej impregnowanej niepalnie. Getry składają się z części chroniącej goleń oraz z części chroniącej stopę.